KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14277593
nr 1427 7593
Stig Södersten
(1906-1979), Sverige
Oljemålning, "Solgata Kalmarsund", monogramsignerad + a tergo. Olja på pannå, 48x100, yttermått inklusive ram: 63x113 cm
Kondition: buktad pannå
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:58:53
19/10 09:23:35
Stig Södersten
Läs mer om Stig Södersten